Hakkımızda

          Yıllar önce çeşitli amaçlarla kullanılmış olan Atköy yerleşkesindeki bina, bölgemizde öncelikle Sağlık Ocağı ve sonrasında aile hekimliği sisteminin 2011’de  başlaması üzerine Aile Sağlığı Merkezi (ASM) olarak hizmet vermektedir. Bu amaçla, bölgenin nüfusuna göre aile sağlığı merkezinde; iki hekim, iki hemşire-ebe, bir sağlık personeli ve bir temizlik personeli olmak üzere beş kişi olarak çalışmaktayız.

          Atköy ASM, Balıkesir Altıeylül İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı olup, çeşitli koruyucu sağlık hizmetleri, takip hizmetleri ve tedavi hizmetlerini bölgemize sunmaktadır. 

         Atköy Merkez’e 5 km den daha yakın olan Paşaköy, Aslıhan ve Aslıhantepecik Mahallleleri’ne yakın mesafede olmaları nedeniyle Atköy ASM’de hizmet verilmektedir. Çevredeki diğer mahallelere ise 10.01.32 Nolu Aile Sağlığı Birimi  (ASB) tarafından Yenice ve Ovabayındır ve 10.01.33 Nolu ASB tarafından ise İnkaya, Yeşildere, Başçeşme, Çiftlik, Küçükyeniköy, Orhanlı ve Küçükbostanı Mahallelerine programa tabiş şekilde gezici sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Güncel bilgileri alabileceğiniz mail adresi

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir